Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Mírně zvýšené retikuloctyty a absolutní retikulocyty 14.01.2019 10:05:27
Dobrý den, pracuji jako rentgenový asistent a pri prav. zdr. prohlídce jsem měla mírně zvýšené retikulocyty 25,4 (norma 25) a absolutní retikulocyty 110,7 (norma do 100). Bylo by vhodné na nějaký čas být vyřazena z provozu? Popř za jak dlouho má smysl odběry opakovat? Děkuji
(Vložil(a): Aneta Černá)
Dobrý den,

Interpretace výsledků preventivních prohlídek je zcela v kompetenci pracovnělékařských služeb.
Osobně bych takového pracovníka nepovažovala za zdravotně nezpůsobilého, odběry bych zopakovala až v rámci příští preventivní prohlídky.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)