Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 15.10.2018 10:28:45
Dobry den, jsem onkologicky pacient v remisi a uz jsem absolvovala hodne CT (PET CT)a rentgenu. Kazdy rok se snazim zvolit tu nejmene zatezujici moznost. Ted mam moznost volit mezi celkovym CT a CT bricha+ Rtg plic. Vychazi mi, ze druha moznost je mene zareni, ale uz jsem zaslechla i nazor, ze rentgenove zareni je "tvrdsi" nez CT. Je na tom neco pravdy, prosim? Dekuji, zdravim Petra L
(Vložil(a): Petra Litvínová)
Dobrý den,

takováto informace nám není známa, v každém případě z RTG plic je zátěž velmi nízká.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)