Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT zubov 15.02.2018 14:04:56
Dobrý deň, absolvoval som CT a OPG zubov z dôvodu možnosti osadenia implantátu, je možné určiť orientačne akú dávku žiarenia som podstúpil? V odpovediach som našiel CT hlavy 1,1mSv - pri CT čeluste je dávka rovnaká, alebo iná? Nevidím logický dôvod v tom, že sa robilo aj CT aj OPG snímkovanie - CT im muselo stačiť :(, preto by som chcel vedieť, aké riziko som si takto "zbytočne" privodil a koľko mSV som takto dostal? Ďakujem za odpoveď
(Vložil(a): stevo)
Dobrý den,

z pohledu SÚJB nelze zpochybňovat, která rtg vyšetření zubu zubní lékař pro léčbu pacienta potřebuje.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)