Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 17.11.2017 08:42:20
Dobry den, chcela by som sa spytat na skodlivost, resp. dosledok vysetreni, ktoré som za posledne tri roky absolvovals.1x ct brucha s podaním kontrastnej latky, kvoli neidentifikovatelnemu útvaru na peceni. Nasledne 2x za polroka MRI brucha. V roku 2016 1x rtg krcnej chrbtice,1xrtg ramena, 1xpanoramaticky rtg zubov, 1xrtg hrudnej chrbtice po autonehode, v roku 2017 1x rtg pluc, 1xrtg hrudnej chrbtice a 1xrtg driekovej chrbtice z roznych uhlov, + MRI mozgu, hrudnej chrbtice, ramena, driekovej chrbtice a krizov; 3x panoráma zubov, 7x maly rtg konkrétneho zuba pred a po extrakcii. Bolo mi povedane, ze velky rtg zubov je porovnateľný so 6-timi hodinami stravenymi v lietadle a maly rtg zuba so 4 hodinami stravenymi na slnku. Momentálne mám opäť nejaké zdravotné problémy, no obavam sa ist k lekarovi, aby ma zas neposlali na nejaké zobrazovacie vyšetrenie. Tiež sa momentálne snazime o bábätko, tak sa chcem spytat, aky by to mohlo mat vplyv na potenciálne tehotenstvo. Su informácie, ktore som dostala, o skodlivosti rtg zubov pravdive? Lekari ma posielaju na tieto vyšetrenia najmä kvôli tomu, ze som reumatologicky pacient, a teda aby sa potvrdil, resp. vyvratil pripadny zapal. Uz ako dieťa som bola velmi chorlava, a taktiež som mala dost vela urazov, viackrat som absolvoval rtg pluc, klbov, 1x vyšetrenie slepeho creva s podanim kontrastnej látky, Ct hlavy, preto sa obavam moznych dosledkov v buducnosti. Momentálne kazdy rok absolvujem kontrolne MRI pečene s podaním kontrastnej látky. Vopred ďakujem za odpoveď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Informace, které jste od lékaře dostala, jsou pravdivé. Všechna RTG vyšetření jsou pro Vás přínosná, nemohou mít negativní vliv na oplodnění. Pro upřesnění, vyšetření MRI nevyužívá ionizujícího záření, takže tato vyšetření nezohledňuji.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)