Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 01.06.2017 10:19:20
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či časté rentgenování, ktoré pravidelne podstupujem neohrozuje moje zdravie. Mám 76 rokov a ročne podstupujem vyše 40 RTG snímkov plúc z dôvodu výberu tekutiny z pleurálneho priestoru (RTG snímok pred zákrokom a kontrolné RTG snímky po zákroku).
Ďakujem za odpoveď.
(Vložil(a): Marek)
Dobrý den, rtg snímky plic způsobí jen velmi malou dávku, i když se opakují. Nemusíte mít z takového ozáření žádné obavy.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)