Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 25.05.2017 16:42:10
Dobrý den,chtěla bych se zeptat 19.1.2015 jsem byla na rengenu zápěstí,22.2.2017 jsem byla na CT mozku-nativně,25.5.2017 na RTG kolene dělali mi 3 snímky.Chtěla bych se zeptat hrozí nějaké případné riziko ohledně častého RTG. A při RTG kolene jsem dostala ochranou zástěru od pohlavního organu pod prsa. Stačí to k ochraně proti RTG? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, rtg snímkování, které jste absolvovala není rizikové. Ano, ochranná stínící zástěra při snímku kolene zcela vykryla oblast nejcitlivější, gonády, což je dostačující ochrana.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)