Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 09.05.2017 17:15:34
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak velké je případné riziko rakoviny po ozáření z CT vyšetření. 2009 CT břicha s kontrastem, 2016 CT mozku a letos znovu CT břicha s kontrastem, kdy kvůli prasklé žíle byl kontrast podán 2x, tedy i skeny s kontrastem byly 2x. CT břicha jsem našla že je asi 10mSv, ale nevím, zda je to dávka při CT s kontrastem či bez. Moc děkuji za odpověď!
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

riziko rakoviny po ozáření z CT vyšetření, které jste vyjmenovala odhadujeme jako riziko nízké, velmi malé. Přesné hodnoty nelze určit, u CT vyšetření není jen důležité, zda bylo s či bez kontrastu, ale i to, jaká oblast (v jaké "šíři") byla při vyšetření skenována. Na přesnější učení dávky se vždy obracejte na pracoviště, které výkon provádělo.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)