Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: opakovanie CT vyšetrení 15.02.2017 15:49:39
Dobrý deň, z dôvodu krvácaní do mozgu mi bolo 4* v priebehu 2 mesiacov robené CT vyšetrenie mozgu /vyšetrenie bolo prevedené aj s kontrastnou látkou/. Je možné celkovú dávku žiarenia ešte považovať za bezpečnú? A ešte jedna otázka, ak pri vyšetrení mozgu hovoríme o dávke cca 2-4 mSv a napr. pri vyšetrení brucha o cca 10 mSv, znamená to, že čo sa týka radiačnej záťaže jedno vyšetrenie brucha odpovedá štyrom vyšetrením mozgu?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď Zuzana
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Ano celková dávka je bezpečná.
Takto jednoduše nelze bohužel dávky u různých vyšetření porovnávat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)