Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 21.11.2016 22:10:07
Dobrý den,

naši dceru čeká nošení rovnátek. Máme žádanku na zhotovení OPG.Telertg.STATIM.FILM.
Dceři je 13 let a má sníženou funkci štítné žlázy. Léky nebereme, prozatím. Je dobré, aby na sobě měla při rentgenování ochrannou vestu, límec nebo jakékoliv pomůcky nebo je to špatně? A proč?
Dcera byla v minulosti 3x rentgenována (v r. 2013 2x RTG předloktí asi týden po sobě, druhý rentgen byl kontrolní, i když při tom prvním prokazatelně s rukou nic neměla, tak nechápu, proč ho dělali? asi jsme se měli jako rodiče bránit a v r. 2015 RTG malíčku u nohy).
Pravděpodobně nás ještě čeká RTG ruky pro zjištění osifikace.
Je dobré toto všechno teď v dospívání podstupovat? Neexistuje prostředek na odbourání RTG záření?
Děkuji za odpověď.
Zdraví Svobodová

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

při OPG snímkování se ochranný límec nedoporučuje. V případě ostatních rtg snímků je vždy důležité, aby ozáření bylo zdůvodněné. Prostředek na odbourání RTG záření neexistuje.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)