Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 26.05.2016 12:11:02
Dobrý den, velmi děkuji za předchozí odpověď na můj dotaz. Doplňuji typ použitého radiofarmaka u perfusní scinti myokardu. Ve zprávě stojí, že při obou fázích (zátěžové i klidové) byla aplikována aktivita 900 MBq 99mTc MIBI i.v. Lze odhadnout radiační zátěž za obě tato vyšetření? A lze odhadnout celkem radiační zátěž u všech mnou absolvovaných vyšetření za poslední 3 měsíce? CT hrudníku, výše zmíněné scinti myokardu 2x, mamograf, 2x RTG plic? Předem děkuji za odpověď. Moravcová
(Vložil(a): Moravcová)
Dobrý den,

odhad celkové radiační zátěže je cca 12, 8 mSv.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)