Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 17.05.2016 15:02:36
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli opravdu mořské řasy jako kelp,nori,wakame chrání tělo před účinky radioaktivního záření a pomáhají odvádět z těla těžké kovy a eliminovat účinky ozáření.Pomáhají i v případě ozáření rentgenovými paprsky-RTG, CT? Tedy mohou pomoci lidem, kteří jsou často těmito přístroji vyšetřovaní nebo ozařovaní např. v případě léčby rakoviny? Děkuji za Váš názor.
(Vložil(a): Milena Vojtková)
Dobrý den,

o mořským řasám se přisuzuje celá řada příznivých účinků na lidské zdraví. Kromě těch, které zmiňujete, jsem se dočetla, že díky vysokému obsahu antioxidantů mají výrazný omlazující účinek a posilují imunitní systém, působí protizánětlivě. Dokáží si poradit s plísněmi, bakteriemi, různými infekcemi i s alergiemi. Podporují trávení, snižují cholesterol, a chrání tak srdce a cévy. Jde však o účinky neověřené, neprokázané, takže pokud se ptáte na můj názor, já na pozitivní efekt mořských řas, v případě lékařského ozáření, nevěřím.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)