Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 16.05.2016 19:41:19
Dobrý den,v uplynulém měsíci mi byla provedena tato vyšetření: RTG plic, mamograf, CT krku a PET/CT celého těla. Ráda bych se zeptala, jakou celkovou dávku mSv jsem těmito vyšetřeními dostala a zda mi to nemohlo poškodit zdravotní stav, je mi 47 let. Všechna vyšetření byla provedena během jednoho měsíce. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.
(Vložil(a): Soňa Nečasová)
Dobrý den,

odhad dávky z jednotlivých vyšetření by Vám mělo sdělit pracoviště, které rtg vyšetření provádělo, a které zná použité parametry vyšetření. Nejvyšší zátěží bylo CT krku a PET/CT celého těla - můj odhad celkové dávky je 15 mSv. Taková dávka nemůže poškodit váš zdravotní stav.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)