Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG u zubaře 29.03.2016 11:41:28
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na opakované RTG u zubaře. Tento rok jsem si nechal již třikrát udělat snímek bite wing na film, pokaždé cca s měsíčním odstupem. Jednou dokonce dvakrát hned po sobě. Ještě mě čeká minimálně jedno snímkování v brzké době. Přestože mám vždy límec i zástěru, mám z toho špatný pocit kvůli ozařování štítné žlázy. Je pro štítnou žlázu horší, pokud se nechám takto ozářit "vyššími" dávkami krátce po sobě nebo je jedno, jak je to v čase rozloženo? Mohu se např. uklidňovat tím, že alespoň nelítám letadlem často dlouhé trasy nebo nebydlím v radonové oblasti? Předem velice děkuji za odpověď. Moc mě to trápí.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka u rtg snímku zubu je opravdu velmi nízká, a to i když je snímek proveden opakovaně. Navíc máte k ochraně štítné žlázy ochranný límec. Nemusíte mít žádné obavy, štítná žláza je tím zcela chráněna, není ozařována. Netrapte se - v případě jako je ten Váš, kdy je dávka natolik nízká, není nutné přemýšlet o rozložení dávek v čase.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)