Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 09.09.2015 13:30:24
Dobrý den, za poslední půl rok jsem byl 2x na RTG srdce+plíce a na CT enteroklýza,s podáním kontrastní látky.Mohlo to mít negativní vliv na moje zdraví,který se projeví později ?
Je možné že po CT vyšetření jsem více unaven ? Může to být tou kontrastní látkou,nebo vyšším zářením? Děkuji
(Vložil(a): Petr Havránek)
Dobrý den,

dávku z rtg vyšetření srdce a plic lze považovat za zanedbatelnou. CT s podáním kontrastní látky má sice vyšší dávku než "klasický" rtg snímek, ale ani toto ozáření nemůže mít negativní vliv na vaše zdraví. V žádném případě nemůže takové ozáření způsobit větší únavu.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)