Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 19.08.2015 10:59:51
Dobry den,
v prvom rade som rada, ze vobec takato stranka existuje. Chcela by som sa spytat za posledny pol rok som mala casto robene rentenovanie a jedno CT. nech to teda zhrniem cca pred pol rokom roentgen mechura( caste uroinfekty) potom CT hlavy resp mozgu ( caste bolesti hlavy a ucha) pred dvoma tyzdnami v piatok roentgen pluc( nakolko som mavala astmu a roentgen bol robeny pred 7 rokmi) v pondelok 4x snimok hlavy (cez vikend nehodaotras mozgu :( )a teraz som zmenila zubara moj mi tvrdil ze mam zuby ok ale CT hlavy bolo vlastne zbytocne lebo asi to ide od zubov no novy zubar ma posiela na roentgen zubov inak vraj pricinu bolesti nezisti a ja neviem co mam robit. V novembri minuleho roka sme prisli o babo a chceli by sme sa znova pokusat no neviem po tych rentgenoch :( a este sa chcem spytat ci toto ziarenie moze sposobovat nejaku percentualnu znizenu hodnotu leuko a neutron.. za odpoved Vam budem vdacna nakolko mam obavy z toho ziarenia a sice zuby bolia az do kosti neviem ci mam ist na rtg zubov ked o tyzden dva by sme sa chceli posat o babatko.
Dakujem velmi pekne za odpoved
(Vložil(a): Andrea Ivanyiova)
Provedená rtg vyšetření nemají vliv na hodnoty krevního obrazu (leukocytů,...), ani se nemusíte obávat, že by mohla mít vliv na početí a otěhotnění. Pokud máte bolesti zubů určitě neodmítejte rtg snímek, dávka ze zubního rtg je nízká.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)