Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 04.06.2015 14:09:53
Dobrý deň, s mojou 12 ročnou dcérou som bola na ortoped.vyšetrní, kde lekár odporučil rtg TH a L chrbtice v stoji a Th bočný snímok v leže. RTG laborantka jej urobila RTG TH a L chrbtice aj v leže, lebo si výmenný listok zle prečítala.
Nemôže to mať pre moju dcérku nejaké zdravotné následky. Dcérka doteraz na žiadnom inom rtg vyšetrení nebola a veľmi ma to trápi.Ďakujem za skorú odpoveď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, jeden snímek páteře navíc nemůže způsobit vaší dceři zdravotní následky, navíc může upřesnit diagnostiku.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)