Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 03.04.2015 17:46:26
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zda může častější rentgenové záření (při zdravotním vyšetřování) poškodit genetickou informaci ženy a tím způsobit následky u jejích budoucích dětí? Nedávno mi byl dělán rtg břicha/ledvin vleže (pro vyloučení ledvinových kamenů) a paní radioložka mi nedala žádnou olověnou ochranu na pohlavní ústrojí. Zasahuje rentgenový paprsek při vyšetřování ledvin i do dělohy, vaječníků apod? V minulosti jsem byla cca 4 krát rentgenována kvůli skolióze, tam jsem tehdy olověnou ochranu na gonády dostala, proto mám strach, že by to mohlo - zvláště tento poslední rtg ledvin ovlivnit genetickou informaci a tím mé budoucí děti. Děkuji moc
(Vložil(a): Anna O.)
Dobrý den,

u člověka nebyl v souvislosti s ozářením ionizujícím zářením prokázán projev genetických účinků.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)