Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 23.02.2015 07:49:34
Dobrý deň,
Mojej manželke zistili chripku typu H1N1. Za 10 dní jej vykonali 6krát rengen pľúc. Pľúca sú absolutne nefunkčné pe obojstranný zápal. Myslím si, že tak časté rngenonanie pľúc im viacej poškodí ako pomôže.Nie je to náhodou eutanázia po slovensky? Veď gama žiarenie zniči aj to tkanivo ktoré sa zotavuje, ako sa má človek vyliečiť. Aký je odborný názor na tento prípad. ďakujem za odpoveď. Prosím lekárov, aby už nerengenovali. po prebudení z umelého spánku im radšej zaplatím rozdiel ceny medzi včetrením na CT a magnetickou rezonanciou ak by nemocnici nepreplatila zdrav. poisťovňa úkon. ďakuem za odpoveď.
S pozdravom
Lysan
(Vložil(a): Eduard Lysan)
Dobrý den,
za předepsání vyšetření a jeho odůvodnění v České republice zodpovídá indikující odborník (ten, který diagnostické vyšetření předepíše) a aplikující odborník (ten, který diagnostické vyšetření provede). Z Vašeho dotazu nevíme, zda se jedná o 6 běžných rentgenových snímků plic nebo 6 vyšetření plic na CT, při kterém by byla vyšší radiační zátěž. Ale v každém případě, obecně platí, že dávky, které obdržíte při rentgenovém diagnostickém vyšetření, nemohou plíce bezprostředně poškodit, ani v případě 6 opakujících se vyšetření. Ještě k Vámi uvedeným radiodiagnostickým přístrojů (rentgen, CT a magnetická rezonance), pouze magnetická rezonance není zdrojem ionizujícího záření.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)