Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 21.10.2014 20:37:43
Dobrý den, za poslední dva roky jsem byla na CTA plic, 2x scintigrafie plic, HRCT plic, 2x zátěžová scintigrafie myokardu (stress/rest) a 1x klidová, 3x rentgen plic, rentgen celé páteře (z více úhlů), CT mozku, rentgen zubů. O jakou dávku záření se přibližně jedná a je to pro budoucí vznik rakoviny vysoké riziko ? Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

odhadnout celkovou "Vaši" dávku z provedených vyšetření bez znalostí konkrétních parametrů vyšetření, počtu skenů a projekcí, atd. je obtížné. Z rtg zubů a snímků plic je dávka zanedbatelná, vyšší jsou dávky z CT vyšetření. Ale ani zátěž cca 10-20 mSv neznamená vysoké riziko vzniku rakoviny.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)