Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 26.08.2014 14:48:51
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zdali hrozí mému synovi nějaké zdravotní následky po rentgenu břicha (podezření na spolknutý kovový předmět - minci), který absolvoval bohužel 2x v rozmezí dvou měsíců, když mu byl jeden rok. Děkuji Vám za odpověď.
(Vložil(a): Veronika R.)
Dobrý den, rentgenové vyšetření břicha představuje minimální radiační zátěž a navíc bylo provedeno v zájmu zdraví Vašeho dítěte. Riziko takového vyšetření v porovnání s jeho přínosem je zanedbatelné a rozhodně nepředstavuje důvod k obavám.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)