Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 14.07.2014 18:23:16
Dobrý den, po operaci karcinomu jsem byla ozařována vnitřně /poševní válec/ celkem 8x5Gy.Mám obavy, zda to nemůže vyvolat další rakovinné bujení . Jsou mé obavy na místě ?
Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, projev účinků záření není "horší" u aplikace do tělních dutin (brachyterapie) ve srovnání např. s ozářením na lineárním urychlovači. Léčba zářením musela být při vaší diagnóze použita, aby byly zničeny nádorové buňky, které bezprostředně ohrožovaly váš život. Účinky, na které se ptáte, tzv. stochastické účinky (nádorová onemocnění a genetické změny) jsou pravděpodobnostní povahy. Není je sice možno zcela vyloučit, ale ani potvrdit: Nemá proto smysl se zbytečně obávat.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)