Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 02.06.2014 13:41:29
Dobrý den, minulý týden jsem byla vyšetřena na UZ břicha, krev, gynekologie, vše v normálu. Dnes kontola a stále břicho bolestivé. Lékař mi doporučuje CT vyšetření. Snažíme se s manželem o druhé dítě a lékař mě upozornil, že min. půl rok až rok není vhodné otěhotnět s možným rizikem, že by dítě mohlo být postižené. Je to možné, že je to tak velké ozáření a pokud CT podstoupím, tak budeme muset takto dlouho snažení odložit. Děkuji za Vaši odpověď.
(Vložil(a): Libuše)
Dobrý den,
neznám vaši anamnézu ani současné zdravotní problémy, nemohu však souhlasit s názorem pana doktora.
Ekvivaletní dávka na dělohu z CT vyšetření by mohla být cca v jednotkách mSv, tedy natolik nízká, že nemůže mít vliv na případné oplodnění, ani na vývoj zárodku. Při takové dávce nemůže dojít k poškození vaječníků ani dělohy, není důvod kvůli CT vyšetření těhotenství odkládat. Stejně tak je nesmyslné předpokládat, že by dítě mohlo být postižené, když nedošlo k oplodnění. Osobně doporučuji CT vyšetření podstoupit a zcela bez obav se pokoušet o miminko.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)