Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: zubní RTG - OPG a ochranné pomůcky 21.04.2011 21:18:58
dobrý den, jaký je rozdíl mezi panorametickým snímkem RTG a OPG(prosím o srovnání hlavních parametrů pop.ř výhody a nevýhody)?
děkuji moc Jan Hodač
(Vložil(a): jan Hodač)
RTG zobrazovací metody pro zubní snímkování jsou: intraorální snímek, panoramatický rtg snímek (OPG), radiovisiografie (RVG).

OPG je zkrácený název používaný pro panoramatický rtg snímek.

Výběr zobrazovací metody je zcela na indikujícím lékaři, který při zdůvodnění potřebnosti (indikaci) použití RTG metody zvažuje její výhody i nevýhody.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)