Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG ledvin a spermie 22.05.2010 20:26:33
Dobrý den, existuje ochranná pomůcka na zakrytí pohlavních orgánů muže při tzv.vylučovací urografii, event.i jiných orgánů, které nejsou předmětem zkoumání při tomto vyšetření? Jde zejm.o to,aby byly co nejméně zasaženy spermie vyšetřovaného(tj.varlata,semenné váčky apod.), který plánuje s partnerkou těhotenství.Má pacient případně na použití takové ochrany nárok-je její použití někde předepsáno? Na rentgenu sdělili, že takovou ochranu nedávají.Děkuji LP
(Vložil(a): Anonym)
Vyhláška č. 307/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, obecně uvádí, že radiodiagnostické pracoviště má používat ochranné prostředky: konečné rozhodnutí o jejich použití je však na aplikujícím odborníkovi (pokud použití brání diagnostické informaci nepoužijí se). Ochranná pomůcky k vykrytí gonád existují.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)