Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Škodlivost RTG v. ochranné pomůcky 08.09.2019 11:38:56
Dobrý den, včera jsem s dcerou 14let absolvovala RTG holení kosti v FNM, kde pracovnice RTG na mé požádání odmítla dceři dát ochranné prvky, které ve vyšetřovně měla k dispozici a vyhodila mě za dveře s odkazem na nějakou směrnici na chodbě. Směrnice říká, že o užití prvků rozhoduje pracovník RTG :(. Z mnoha výše uvedených dotazů a komentářů, je mi jasné, že záření je velmi malé a lokalizované. Ale přece, neměli bychom na užití ochranných prvků alespoň u dětí, mládeže trvat? Jejich aplikace nezabere více jak několik vteřin. Dcera byla orientovaná, spolupracovala, v čekárně nikdo. Protože toto byl už cca 5-7 RTG, který ve svém životě podstoupila. Je dle vaše názoru takové chování ze strany pracovnice RTG nezodpovědné? Děkuji a jsem s pozdravem K.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pracovnice RTG postupovala dle Národních radiologických standardů, kde u takového snímku ochranné pomůcky nejsou vyžadovány.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)