Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 05.08.2015 20:28:34
Dobrý den,pracuji jako asistentka v zubní ordinaci. Denně jsem vystavena snímkování i.o. rtg (Planmeca), stojím od přístroje cca 1,5m a nikdy ve směru záření. Je v případě těhotenství riziko poškození plodu?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

předpokládám, že nemáte vymezeno kontrolované pásmo, jste radiační pracovník kategorie B a pracoviště v rámci povolení předložilo průkaz optimalizace. Ohrožení plodu v případě těhotenství nehrozí.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)