Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 27.05.2015 20:10:32
Dobrý den, čeká mě rtg zubů OPG. Mám ale sníženou funkci štítné žlázy a užívám léčebně jód. RTG je prováděn bez ochrany štítnice.Nemůže mít rtg negativní vliv na štítnou žlázu vzhledem k užívání jódu?Nefunguje jód v tomto případě jako jódová kontrastní látka?
Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Hana Klesková)
Dobrý den,

při OPG snímku se ochranný límec nepoužívá. Substituce jodem nefunguje jako kontrastní látka.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)