Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

studium radiologického asistenta 13.05.2020 11:27:33
Dobrý den, uvažuji nad studiem Radiologickeho Asistenta.Chtěla bych se prosim zeptat, zda ma dlouhodobý vykon prace vliv na vznik rakoviny v pozdejsim veku? A jak to funguje? RA jsou pri samotnem snimkovani schovani za dvermi/oknem... ale nasledne vchazi do mistnosti,kde byl rentgen vykonán a kde se radiace drží... Je tomu tak? Jak je tato prace prosim rizikova? Jsou pri faktickem dodrzovani vsech pravidel RA 100% chráněni? Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,
práce radiologického asistenta, protože je kategorizován dle platné legislativy jako tzv. radiační pracovník kategorie A, je práce kategorie druhé riziková. Ani při dodržování všech pravidel radiační ochrany nelze zajistit 100 % ochranu. Nicméně riziko rozvoje rakoviny v pozdějším věku je při klasickém snímkování srovnatelné s ostatními profesemi. Pro upřesnění uvádím, že po dokončení rtg snímkování záření v místnosti nezůstává.

(Za SÚJB: sekce Radiační ochrany)