Nový výkonný tajemník CTBTO – Robert Floyd

Na fotografii zleva: vv. Ivo Šrámek, R. Floyd

Na fotografii zleva: vv. Ivo Šrámek, R. Floyd

Robert Floyd (AU), generální ředitel Australian Safeguards and Non‑proliferation Office, byl jmenován novým výkonným tajemníkem Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty Organization (CTBTO). Funkce se ujme 1. 8. 2021 poté, co skončí druhé funkční období stávajícího výkonného tajemníka (Lassina Zerbo).

Přípravná komise CTBTO na svém obnoveném 55. zasedání 20. 5. 2021 aklamací jmenovala nového výkonného tajemníka. Tímto krokem byl završen náročný, téměř rok trvající proces volby v pořadí čtvrtého výkonného tajemníka od založení organizace v roce 1996. Předchozími výkonnými tajemníky byli Wolfgang Hoffmann z Německa (1997-2005), Tibor Tóth z Maďarska (2005-2013) and Lassina Zerbo z Burkiny Faso (2013-2021).

Je rovněž potěšující, že se výběr nového výkonného tajemníka podařilo dovršit pod vedením velvyslance Ivo Šrámka, stálého představitel ČR při OSN, OBSE a ostatních mezinárodních organizacích ve Vídni, který je předsedou Přípravné komise v roce 2021.

Novému výkonnému tajemníkovi srdečně gratulujeme, přejeme mu mnoho sil a úspěchů v čele CTBTO a těšíme se na další spolupráci s ním i všemi odborníky z této mezinárodní organizace.